25 / 052016

Vyhlazení obličejových vrásek akustickou rázovou vlnou

Novinkou v aplikacích rázové vlny je velmi účinné ošetření vrásek na…

15 / 012016

Nové webovky!

A je to tu! Konečně jsme spustili nové webové stránky! Obrovské…

Léčba celulitidy

Celulitida – boj za hladkou kůži

Celulitida se stala důležitým tématem a má významný dopad na kvalitu života a osobní spokojenost. Typická struktura slup­ky pomeranče na kůži postihuje 80% žen.

Celulitida se objevuje na stehnech, hýždích a vnitřní straně pa­ží. Vazivová tkáň je měkká, elastická, tvořená síťovitě pro­pletenými kolagenními vlákny umožňujícími protažení ků­že bě­hem těhotenství. Nerovnováha mezi tvorbou tuků a roz­klá­dáním tuků uvnitř buněk vede k formování velkých tukových bu­něk typických pro celulitidu vytvářejících na kůži důlkovitý vzhled.

 

Rázová vlna – úspěšná terapie celulitidy s viditelným a dlouhotrvajícím výsledkem

Terapie Akustickou Vlnou (Acoustic Wave Therapy) ozna­čo­­va­ná zkratkou AWT je moderní, vysoce účinná metoda aplikace akustické vlny na postižené oblasti těla. Akustická vlna se užívá v medicíně s velkým úspěchem od roku 1980 pro rozbíjení ledvinových kamenů a od roku 1990 pro léčení bolesti šlach a svalů.

V estetické medicíně se AWT objevila v roce 2007. Kromě celulitidy se používá i na strie, vypnutí svalové a vazivové tkáně a zmenšení obvodu ošetřovaných oblastí. Tato pokroková metoda je využívána rostoucím počtem žen jako preventivní zákrok omezující náchylnost k celulitidě nebo pro odstranění či omezení viditelných příznaků celulitidy.

Kůže s celulitidou – Kůže bez celulitidy
Kůže s celulitidou – Kůže bez celulitidy

Rázová vlna (AWT) dnes představuje úspěšný recept proti celulitidě užívaný celosvětově ve více než 600 centrech. Jejím výsledkem je:

  • Vyhlazení kůže a její omlazení
  • Rozrušení ložisek tuku
  • Vypnutí vazivové tkáně a zlepšené zadržování tukových buněk v podkoží
  • Zmenšení obvodu ošetřených oblastí těla – zeštíhlení.
Kůže
Kůže

Před AWT

Zvětšené tukové buňky jsou vytlačovány proti povrchu kůže a vytvářejí na kůži typickou strukturu pomerančové kůry. Nepružná vertikální vazivová tkáň se neprotahuje spolu s okolní tukovou tkání, což vede k nežádoucímu důlkovitému vzhledu kůže. Místní průtok krve je významně omezen.

Během AWT

Kmitající akustické vlny jsou zavedeny do těla. Vazivová tkáň se uvolňuje a zvyšuje se pevnost pokožky. Průtok krve v tkáni se výrazně zvyšuje. Je podporována tvorba kolagenu zpevňující dermis a epidermis.

Po AWT

Výsledkem AWT je zlepšená pevnost a obnovená přirozená pružnost kůže a vazivové tkáně spolu s viditelným a dlouhotrvajícím zlepšením struktury kůže.

Měřitelné a viditelné výsledky

Studie provedené ve Švýcarsku, Německu a USA ukázaly 90% zlepšení pružnosti kůže u ošetřených žen. Pacientky účastnící se studie byly s výsledky AWT velmi spokojené.

Průběh ošetření

Na ošetřovanou oblast se nanese ultrazvukový gel pro snadný průnik akustických vln do tkáně bez ztráty energie. Oblast se přejíždí AWT aplikátorem, který „nastřílí“ až 6 tisíce pulsů v závislosti na typu a velikosti ošetřované oblasti. Součástí každé terapie je aplikace hloubkové vibrační masáže ZDARMA pro zvýšení léčebného efektu. Cena aplikace závisí na počtu ošetřovaných oblastí. Samotná aplikace trvá 30 – 60 minut. Doporučovaná délka terapie je 6 až 10 zákroků s intervalem 3 až 7 dnů mezi jednotlivými zákroky.

Zákrok AWT aplikátorem
Zákrok AWT aplikátorem

AWT by měla být doprovázena fyzickým cvičením, nízkotučnou dietou a 2 až 3 litry tekutin denně pro zajištění vyloučení odpadních produktů z tkáně.

AWT není omezena věkem pacienta, zlepšuje postavu, zmenšuje obvod ošetřovaných oblastí těla a pomáhá kůži znovu získat svoji přirozenou pružnost a pevnost.

Náš AWT přístroj dodala špičková švýcarská firma STORZ MEDICAL.